Reklama
stats

Transitem na kolcach po autostradzie. Kierowca wracał z Hiszpanii

Transitem na kolcach po autostradzie. Kierowca wracał z Hiszpanii

Niemieccy policjanci zatrzymali Forda Transita jadącego na oponach z kolcami po autostradzie. Kierowca busa wracał tak z Hiszpanii…

W czwartek 4 maja funkcjonariusze z grupy kontroli pojazdów ciężkich Komendy Głównej Policji w Trewirze zainteresowali się zarejestrowanym w Finlandii dostawczym Fordem Transitem, którego zatrzymali na jednym z parkingów przy autostradzie A64.

Niemieccy policjanci już po pierwszym rzucie oka stwierdzili, że ten bus nie miał prawa legalnie poruszać się po drogach. Po pierwsze na wszystkich czterech kołach pojazdu zamontowano opony zimowe z kolcami a ich używanie w Niemczech jest zabronione.

Reklama

Zresztą w oficjalnym komunikacie pada stwierdzenie, że przez te kolce czerwony Transit był słyszalny z daleka 😉

Jednak ogumienie na oblodzone skandynawskie drogi było tylko preludium. Policjanci poprosili o ekspertyzę rzeczoznawcę, który na miejscu kontroli stwierdził liczne usterki techniczne i ostatecznie dostawczak został przewieziony do stacji kontroli pojazdów w Schweich.

Tam przeprowadzona gruntowna inspekcja stanu technicznego Forda Transita wykazała w sumie 23 istotnych usterek dotyczących hamulców, układu kierowniczego oraz korozji elementów nośnych czy nadkoli.

Kierowcy zabroniono dalszej jazdy tym pojazdem a ponadto funkcjonariusze zatrzymali dokumenty Transita, który z powodu zagrażających bezpieczeństwu w ruchu drogowym usterek najprawdopodobniej trafi na złomowisko. Do tego kierowcy, który wracał tym Transitem z wakacji w Hiszpanii grozi wysoki mandat.

Źródło zdjęć: Polizei

Podziel się: