Reklama

Uciekał Fiatem Ducato – nie miał uprawień a na pace papierosy bez akcyzy

Uciekał Fiatem Ducato – nie miał uprawień a na pace papierosy bez akcyzy

Lubuscy policjanci zatrzymali kierującego, który próbował uciekać Fiatem Ducato, chociaż nie miał uprawień. Na pace papierosy bez akcyzy.

We wtorek 24 maja policjanci “drogówki” z Krosna Odrzańskiego zwrócili uwagę na jadącego przez miejscowość Pław białego Fiata Ducato. Jednak pomimo próby zatrzymania prowadzący furgon zaczął przyspieszać uciekając w kierunku miejscowości Dąbie.

Zobacz też: Cennik VW ID. Buzz Cargo od 245 877 zł brutto. Ładownia? Na 2 EP

Reklama

W trakcie pościgu już po zjechaniu z drogi głównej w kierunku miejscowości Kosierz mężczyzna zatrzymał pojazd a wtedy podbiegli do kabiny policjanci i wyciągnęli kierującego z dostawczaka.

Po sprawdzeniu danych mężczyzny okazało się, że to 49-letni mieszkaniec powiatu zielonogórskiego, który miał cofnięte uprawnienia do kierowania.

W ładowni funkcjonariusze znaleźli wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Wezwana na miejsce grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki zabezpieczyła “blaszkę” z kontrabandą 62 tysięcy paczek papierosów.

Jak podkreślają policjanci, jeżeli papierosy trafiły by na rynek Skarb Państwa straciłby blisko 1,2 miliona złotych z tytułu nieopłacenia należnych podatków.

Ostatecznie Fiat Ducato wraz z ładunkiem trafił na policyjnym parkingu a 49-latek został zatrzymany. Podczas przesłuchania mężczyzna usłyszał zarzut przewożenia wyrobów akcyzowych w postaci papierosów bez polskich znaków akcyzy. Do będzie odpowiadał za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: