Reklama
stats

Uderzył w motocykl VW Caddy. Zatrzymał się po 100 metrach

Uderzył w motocykl VW Caddy. Zatrzymał się po 100 metrach

Do nietypowego zdarzenia doszło w niemieckim Bückeburgu. Kierujący VW Caddy uderzył w tył motocykla i zatrzymał się dopiero po 100 metrach.

Jak informuje lokalna policja, do niebezpiecznej sytuacji doszło we wtorek 18 lipca na powiatowej drodze w mieście Bückeburg w Dolnej Saksonii.

Około godziny 17:20 16-letnia kursantka jadąca KTM-em za swoim instruktorem po skręceniu z jednej z ulic w lewo najprawdopodobniej w wyniku problemu z biegami gwałtownie zwolniła.

Reklama

Wtedy uderzył w motocykl 69-latek z Minden kierujący Volkswagenem Caddy. Co ciekawe, tylne koło jednośladu zaklinowało się pod zderzakiem kombivana a tylna kanapa KTM-a wraz z „ogonem” wbiła się w miejsce lewego reflektora Caddy.

Jak podkreśla niemiecka policja, prowadzący Volkswagena na szczęście zachował się bardzo odpowiedzialnie i niezwykle delikatnie spowalniał swoje auto, aby zapobiec wyrzuceniu 16-latki z siodła motocykla.

Ostatecznie Caddy z wbitym w jego przedni pas zatrzymał się po około 100 metrach od miejsca kolizji. Na szczęście kursantka nie spadła ze „125-tki”, ale niegroźnymi obrażeniami przewieziona została na badania do kliniki.

Źródło zdjęcia: Polizei

Podziel się: