Reklama

Ukradł 12 aut wciągając je na lawetę – grozi mu 10 lat

Ukradł 12 aut wciągając je na lawetę – grozi mu 10 lat

Krakowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł 12 aut wciągając je na lawetę – grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

W zeszły piątek Prokuratura Rejonowa Kraków-Podgórze zastosowała wobec zatrzymanego dzień wcześniej 23-latka dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Przyznał się on do tego, że od początku 2021 roku ukradł na terenie miasta kilkanaście samochodów osobowych.

Sposób działania mężczyzny wyglądał następująco: w nocy przy pomocy jednej z dwóch pomocy drogowych na podwoziu Iveco Daily włamywał się do osobówek a potem po wciągnięciu pojazdu na najazd wywoził do miejsca, gdzie je demontował i sprzedawał na części na złomowiskach.

Reklama

W ten ukradł metodą na lawetę 12 samochodów – policjanci wycenili straty na blisko 70 000 złotych.

Mężczyzna wpadł w czwartek 15 lipca, kiedy około 3:00 w nocy został zatrzymany przez funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali jego Iveco Daily z Peugeotem 206 na najeździe.

Zobacz też: Iveco Daily 2021 – facelifting z nową skrzynią i fotelami

Po sprawdzeniu okazało się, że 23-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego nie do końca wiedział kto zlecił i skąd transport “206-tki” ze zdjętymi numerami rejestracyjnymi.

Do tego nadpobudliwie zachowujący się kierowca Iveco został przebadany narkotestem i wynik okazał się pozytywny.

Teraz 23-latek będzie odpowiadać też za prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień oraz za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków. Mężczyźnie grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: