Vito i V-klasa W447 – ryzyko niekontrolowanego wybuchu airbagów

Vito i V-klasa W447 – ryzyko niekontrolowanego wybuchu airbagów

Mercedes-Benz Polska ogłosił akcję serwisową dla modeli Vito i V-klasa W447. Powód? Ryzyko niekontrolowanego wybuchu airbagów lub brak odpowiedniej reakcji.

Na polskim rynku akcją przywoławczą objętych zostało łącznie 105 egzemplarzy modeli Vito i V-klasa z typoszeregu W447 z obrotowym fotelem kierowcy i/lub pasażera (kody SB5/SB6).

Jak informuje Mercedes-Benz Polska, w trakcie obrotu fotela może dojść do przetarcia przewodów systemu zabezpieczenia przed wypadkami i ich następstwami.

Reklama

W efekcie uszkodzenia wiązki poduszka powietrzna kierowcy a także i pasażera może nie zadziałać w wymaganym momencie lub może dojść do niekontrolowanego uruchomienia ładunku, co może prowadzić do obrażeń.

W przypadku usterki przewodów elektrycznych dojdzie do wyświetlenia się stosownego komunikatu układu SRS i/lub zapalenia się na zestawie wskaźników kontrolki sygnalizującej awarię układu.

W ramach kampanii przywoławczej właściciele samochodów zostaną poinformowani o prowadzonej kampanii oraz konieczności zgłoszenia się do autoryzowanego punktu serwisowego w celu wykonania stosownej naprawy.

Bezpośredni link do lista numerów VIN objętych akcją przywoławczą pojazdów znajduje się TUTAJ.

Dokładnych informacji związanych z kampanią serwisową udziela Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o. (adres: ul. Gottlieba Daimlera 1, 02-460 Warszawa) pod numerem infolinii 00 800 9 777 7777 lub tel. (22) 354 40 01.

Źródło zdjęć: Mercedes-Benz

Podziel się: