Volkswagen T4 był na letnich oponach – 4 osoby trafiły do szpitala

Volkswagen T4 był na letnich oponach – 4 osoby trafiły do szpitala

Policjanci dokonując oględzin rozbitego Volkswagena T4 ustalili, że doka miała zamontowane letnie opony. Ranne 4 osoby trafiły do szpitala.

Za nami pierwsze zimowe dni. Niestety, ale na terenie całego kraju doszło już do wielu kolizji i wypadków m.in. z powodu niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze.

Jedno z takich zdarzeń miało miejsce w sobotę 10 grudnia na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Zgoda i Rodowo (gm. Braniewo w woj. warmińsko-mazurskim).

Reklama

Według policyjnych ustaleń 58-latek prowadzący Volkswagena Transportera na prostym odcinku nie dostosował prędkości do warunków na oblodzonej drodze i zjechał na prawą stronę jezdni doprowadzając do uderzenia w jedno z drzew.

Kierujący doką 58-latek był trzeźwy, ale czynności w sprawie tego zdarzenia ciągle trwają.

W wyniku tego wszyscy 4 mężczyźni podróżujący VW Transporterem trafili do szpitala, jednak 3 z nich jeszcze tego samego dnia opuściło klinikę.

Policjanci z Braniewa przeprowadzili oględziny, w trakcie których zabezpieczyli ślady oraz sporządzili niezbędna dokumentację, dokumentującą m.in. fakt, że „T4-ka” w chwili zdarzenia miała zamontowane letnie opony. Teraz wyjaśnianiem przyczyn tego zdarzenia drogowego zajmują się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego.

Źródło zdjęć: Policja

.

Podziel się: