VW Beetle uderzył w tył busa – Master zaliczył „rolkę”

VW Beetle uderzył w tył busa – Master zaliczył „rolkę”

Wczoraj w miejscowości Miradz kierująca VW Beetle uderzyła w tył busa w wyniku czego dostawczy Renault Master wypadł z drogi. Ranna została 1 osoba.

We wtorek 21 listopada w Miradzu niedaleko Mogilna (woj. kujawosko-pomorskie) doszło do groźnego zdarzenia z udziałem osobowego Volkswagena Beetle i dostawczego Renault Master jadącego z towarem do Grudziądza.

Około godziny 10:40 prowadząca osobówkę kobieta z dużą prędkością uderzyła w tył jadącego drogą powiatową busa, w wyniku czego kierowca Mastera stracił panowanie nad pojazdem i po dachowaniu znalazł się w przydrożnym rowie.

Reklama

Przybyli na miejsce strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych, aby uwolnić prowadzącą Volkswagena, ale na szczęście kobieta po dokonaniu dostępu do niej o własnych siłach opuściła zmiażdżoną kabinę Beetle’a, lecz ostatecznie przewieziona została ona przez karetkę do szpitala z powodu bólu ręki.

Po zaliczeniu „rolki” z ładowni busa wyleciały kołdry i poduszki. W działaniach ratunkowo-porządkowych uczestniczyły jednostki OSP ze Strzelna, Wójcina i Ostrowa oraz zastęp PSP z Mogilna.

Na szczęście w zdarzeniu tym nie ucierpiał również prowadzący busa, który wcześniej samodzielnie opuścił kabinę Renault.

Samochodem podróżował sam mężczyzna, który znajdował się poza pojazdem, bez obrażeń. Ostatecznie strażacy odłączyli akumulatory w pojazdach, aby ograniczyć ryzyko samozapłonu oraz usunęli z jezdni resztki zniszczonych podzespołów pochodzących z rozbitych pojazdów. Na miejscu pojawił się też patrol „drogówki”, który zajął się ustaleniem przyczyn i szczegółów tego zdarzenia.

Źródło zdjęć: OSP Strzelno

Podziel się: