Reklama
stats

VW Caddy TGI z fabryczną instalacją CNG i w edycji Dark Label

VW Caddy TGI z fabryczną instalacją CNG i w edycji Dark Label

Volkswagen Samochody Dostawcze wprowadza do produkcji Caddy TGI z fabryczną instalacją CNG. Do tego pojawi się edycja specjalna Dark Label.

Według oficjalnego komunikatu gamę jednostek benzynowych TSI oraz turbodiesli TDI poszerzyć ma wariant przystosowany do spalania sprężonego gazu ziemnego.

Odmiana Caddy TGI z fabryczną instalacją na paliwo CNG (z ang. Compressed Natural Gas) wykorzystuje zmodyfikowaną jednostkę 1.5 o mocy 131 KM.

Reklama

Zobacz też: MPK Poznań kupiło 8 sztuk Iveco Daily Natural Power na gaz CNG

Silnik VW Caddy TGI uruchamia się przy pomocy benzyny, a potem pracuje na CNG. AUtomatyczny powrót na Pb95 następuje, kiedy zbiornik na sprężony gaz ziemny zostanie opróżniony.

Volkswagen Caddy 1.5 TGI występować ma tylko w wariancie Maxi, a więc z dłuższym rozstawem osi. Ważące 21,1 kg paliwo ulokowane zostało w pięciu zbiornikach mogących pomieścić do 139 litrów CNG.

Oczywiście van posiada też zbiornik na benzynę o pojemności 11,5 litra a system automatycznie przełączy zasilanie z CNG na Pb95, kiedy w zbiornikach pod podwoziem zabraknie sprężonego gazu ziemnego.

Łącznie Caddy Maxi 1.5 TGI przejechać może ponad 400 kilometrów na CNG oraz kolejne 120 km na benzynie. Produkowane w zakładach Volkswagen Poznań osobowe i dostawcze Caddy TGI będzie dostępne m.in. na niemieckim rynku. W Polsce najprawdopodobniej klienci nie będą mogli kupić wersji z fabryczną instalacją CNG.

Dlaczego? Bo w polskim komunikacie wycięto tę część informacji o nowej wersji Caddy a pozostawiono tylko szczegóły dotyczące serii specjalnej Dark Label.

Volkswagen Caddy Dark Label

Jak już wspomniałem, w tym samym komunikacie z centrali Volkswagen Samochody Dostawcze pojawiła się informacja o serii specjalnej Darl Label, która bazuje na wersji wyposażeniowej Life.

W serii klienci mogą liczyć m.in. na czarne relingi dachowe, błyszczące czarno-srebrne 17-calowe felgi „Colombo” oraz naklejki z nazwą modelu.

Zobacz też: W Poznaniu rozpoczęła się produkcja VW Caddy 5

Pakiet Dark Label dostępny jest dla osobowych wariantów Caddy V, dla wszystkich wersji silników oraz z napędem na przednią oś a także dla wariantu 4MOTION.

Do tego polakierowane zostały na czarno obudowy zewnętrznych lusterek czy prowadnica przesuwnych drzwi. W pakiecie Darl Label znajdziemy też panoramiczny szklany dach, reflektory przednie LED ze światłami do jazdy w dzień, tylne światła LED oraz system bezkluczykowy.

Co ciekawe edycja Dark Label dostępna jest nie tylko z czarnym lakierem, bo poza czarnym Deep Black Perl można zamówić też szary Indium Grey Metallic, niebieski Starlight Blue Metallic a także szary Pure Grey.

Volkswagena Caddy w edycji Dark Label można zamówić z krótkim lub z długim rozstawem osi, zarówno dla wersji TSI i wysokoprężnych TDI a także w wariancie TGI na gaz ziemny (niedostępny w Polsce).

Caddy V generacji w serii Dark Label ma być dostępny w polskiej sieci salonów marki Volkswagen Samochody Dostawcze w sierpniu tego roku.

Źródło zdjęć: Volkswagen

Podziel się: