Reklama
stats

VW Multivan 6.1 PanAmericana – cennik od 231 056 zł brutto

VW Multivan 6.1 PanAmericana – cennik od 231 056 zł brutto

Volkswagen Samochody Dostawcze udostępnił konfigurator nowej wersji Multivana 6.1 PanAmericana – cennik startuje od 231 056 zł brutto.

Jednym z wyróżników wersji PanAmericana jest logo na słupkach B przednich drzwi.

To już kolejna odsłona Multivana PanAmericana.

Pierwszy wariant debiutujący na bazie T4 posiadał napęd na obie osie oraz podwyższone zawieszenie. Także „T5-ta” 4MOTION miała o 50 mm zwiększony prześwit oraz blokadę tylnego „dyfra”.

Reklama

Potem T6 PanAmericana pojawiła się w wersji produkcyjnej na salonie samochodowym w Genewie w 2016 roku.

A teraz na polski rynek znowu wchodzi „uterenowinony” minibus Volkswagena bazujący na typoszeregu T 6.1.

I od razu wyjaśnienie, dlaczego zastosowałem cudzysłów powyżej: o ile w „T6-tce” producent wspominał o podwyższonym o 20 mm zawieszeniu, teraz w materiale prasowym marka Volkswagen Samochody Dostawcze na temat zwiększonego prześwitu milczy.

Z zewnątrz PanAmericana wyróżnia się m.in. szerokimi listwami bocznymi wykonanymi z odpornego na zarysowania tworzywa czy srebrne osłony podwozia na przodzie i tyle oraz listwy chroniące dolne fragmenty progów.

Zobacz też: Genewa 2016: Volkswagen Multivan PanAmericana

Fabrycznie Multivan T 6.1 PanAmericana wyposażany jest w 17-calowe felgi „Devenport” ze stopów metali lekkich, jednak klienci opcjonalnie dobrać 18-calowe obręcze „Palmerston” lub „Valdivia”. Podobno wszystkie te alufelgi nadają się do jazdy w… nierównym terenie.

Wnętrze najnowszego wcielenia odmiany PanAmericana otrzymało dwie opcje na wykończenie wnętrza: wersja Marrakesh – Czarny Titanium to dwukolorowe fotele skórzane, czarną deskę rozdzielczą i czarną wykładzinę.

Do tego mamy przyciemnianie szyby przedziału pasażerskiego, przyciemniane światła tylne wykonane w technice LED oraz dedykowane tej serii logo na słupkach B przednich drzwi.

Z kolei pakiet Palladium – Czarny Titanium oznacza, że w aucie zamontowano czarne fotele z obiciami z mikrofibry, czarną deskę rozdzielczą wraz z czarną wykładzinę.

Do tego klienci domówić mogą opcjonalnie wykładzinę podłogową z aluminium lub z imitacji drewna.

Zobacz też: Volkswagen T6.1 od jesieni 2019 – nowi asystenci i multimedia

Tylna 3-osobowa kanapa w III rzędzie oferuje funkcję spania oraz schowek pod siedziskiem.

Bazowa wersja VW Multivana 6.1 PanAmericana z silnikiem 2.0 TDI 150 KM i napędem na przednią oś wyceniona została na 187 850 zł netto/231 056 zł brutto.

W tej cenie otrzymamy minibusa z krótszym rozstawem osi o długości 3000 mm z 6-biegową manualną skrzynią.

W standardzie auto takie będzie wyposażone m.in. w 7-osobowe wnętrze (układ 2+2+3), 6-głośnikowy system audio z 6,5-calowym centralnym wyświetlaczem dotykowym, czy półautomatyczną klimatyzację Climatic z nawiewem w kabinie kierowcy, ogrzewanie oraz przewietrzaniem przestrzeni pasażerskiej.

Źródło zdjęć: Volkswagen

Podziel się: