Reklama

W Dębicy autolaweta z busem nie zmieściła się pod wiaduktem

W Dębicy autolaweta z busem nie zmieściła się pod wiaduktem

Na ulicy Świętosława w Dębicy autolaweta z busem nie zmieściła się pod wiaduktem – przewożone na płycie hydraulicznej Iveco Daily zostało mocno uszkodzone.

W piątek 5 czerwca około godziny 0:45 w nocy doszło do nietypowego zdarzenia na ulicy Świętosława w Dębicy.

Kierujący Iveco Daily zignorował umieszczony na wiadukcie znak B16, który zakazywał wjazdu pojazdom wyższym niż 3,1 metra, chociaż sama już przewożona na platformie plandeka miała podobną wysokość.

Reklama

Skończyło się na tym, że przewożone na płycie hydraulicznej Iveco Daily 35C15 zostało mocno uszkodzone – wyrwana została zabudowa a także wygięła się rama pojazdu wraz z tylną osią.

Zobacz też: W Opolu Mercedes Sprinter nie zmieścił się pod wiaduktem

Przybyły na miejsce patrol prewencji okazał się bardzo wyrozumiał dla kierujący „Dajlakiem” – nie otrzymał on żadnego mandatu karnego a sporządzona została jedynie notatka służbowa.

Tym bardziej to ciekawe, bo taka autolaweta z busem na płycie była wyższa niż 4 metry a wtedy trzeba mieć na taki transport odpowiednie pozwolenie.

I na koniec pytanie: czy po kolizji przewożonego na platformie busa jakieś służby sprawdziły ewentualne uszkodzenia wiaduktu? Według moich informacji wynika, że nie…

EDIT: Przybyli na miejsce policjanci jednak ukarali kierującego Iveco Daily mandatem karnym w wysokości 150 złotych.

Źródło zdjęć: Czytelnik

Podziel się: