W Paryżu można wypożyczyć elektryczne auta dostawcze

W Paryżu można wypożyczyć elektryczne auta dostawcze

Dzięki wspólnemu projektowi Grupy PSA oraz władz miasta w Paryżu można wypożyczyć elektryczne auta dostawcze. Aktualnie flota składa się z 10 pojazdów.

Uroczyste uruchomienie programuVULe Partagés” miało miejsce 26 stycznia 2017 roku. W ramach usługi car sharingu klienci mogą wypożyczyć 10 pojazdów, w tym jedną chłodnię. Grupa PSA udostępniła łącznie 8 elektrycznych furgonów – po 4 sztuki Peugeota Partnera i Citroëna Berlingo.

Zobacz też: Test Citroën Berlingo II Van 1.6 HDi – praktyczny furgon (wideo, zdjęcia)

Reklama

Każdy Berlingo jak i Partner wyposażono w 2-osobową kanapę obok kierowcy. Co prawda nie podano dokładnych parametrów dotyczących zespołu napędowego i baterii, ale wiadomo, że ich akumulatory naładować można do poziomu 80 procent w 30 minut (gniazdo ładowania znajduje się na prawym przednim błotniku).

Elektryczne dostawczaki wypożyczyć można w 5 punktach w 2. i 3. dzielnicy Paryża, gdzie zainstalowano też odpowiednią infrastrukturę pozwalającą na szybkie ładowanie baterii w pojazdach.

Na razie program VULe Partagés” przewidziany jest na jeden rok, ale jeśli będzie odpowiednio duże zapotrzebowanie na elektryczne dostawczaki to w planach jest rozszerzenie tej usługi na kolejne dzielnice francuskiej stolicy.

Źródło zdjęć: PSA

Podziel się: