Wyjechał z przyczepą a dojechał bez. Winda uszkodziła 2 pojazdy

Wyjechał z przyczepą a dojechał bez. Winda uszkodziła 2 pojazdy

Kierowca vana wyjechał z Bielefeld z przyczepą a dojechał już bez przyczepy… Winda dekarska uszkodziła 2 pojazdy stojące przy drodze.

Do nietypowej, ale zarazem dosyć niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj rano w niewielkiej niemieckiej miejscowości Werne w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia.

Kierowca dostawczego pojazdu z podpiętą windą dekarską wyruszył rano z Bielefeld do oddalonego o blisko 100 kilometrów miasta Werne, ale po przybyciu do miejsca docelowego zauważył, że przyczepy nie ma za jego autem.

Reklama

Mężczyzna zawrócił i jadąc tą samą drogą zaczął szukać swojej zguby. Jak się okazało, na Freiherr-vom-Stein-Straße przyczepa odłączyła się od zaczepu podczas jazdy i uderzyła w stojące przy ulicy Piaggio Ape 50 robiące za mobilną reklamę, które z kolei wepchnięte zostało w Volkswagena Transportera.

Lokalna policja ustaliła, że linka zabezpieczająca nie została w ogóle zamontowana no i teraz wobec kierowcy wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karę grzywny w wysokości 135 euro i jednym punktem we Flensburgu. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie został poszkodowany, ale nie potrzeba wielkiej wyobraźni, aby uzmysłowić sobie co by się stało, gdyby na miejscu małego trójkołowca czy VW T6.1 stał starszy człowiek czy grupka dzieci…

Źródło zdjęcia: Polizei

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 5 =