Reklama

Kontrola Ducato z przyczepą – zestaw jechał bez tacho

Kontrola Ducato z przyczepą – zestaw jechał bez tacho

Na obwodnicy Olsztyna „Krokodyle” zatrzymali do kontroli Fiata Ducato z podpiętą przyczepą. Jak się okazało zestaw jechał bez tachografu.

W czwartek 21 września inspektorzy ITD na obwodnicy Olsztyna wytypowali do sprawdzenia zestaw pojazdów należący do zagranicznego przewoźnika.

Jak się okazało Fiatem Ducato z podpiętą przyczepą wykonywany był międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy, a że dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów przekraczała 3500 kg, w busie powinien być zamontowany tachograf.

Reklama

Jak się okazało urządzenia rejestrującego nie było w kabinie Ducato, więc olsztyńscy inspektorzy ITD wszczęli w związku z tym postępowanie administracyjne.

Warto w tym wypadku przypomnieć, że „Ustawa o transporcie drogowym” przewiduje za za wykonywanie przewozu drogowego pojazdem niewyposażonym w urządzenie rejestrujące czas jazdy i odpoczynki kierowcy karę w wysokości 10 000 złotych. Do tego ta sama ustawa określa taki przypadek jako tzw. najwyższe naruszenie (NN).

W podobnych przypadkach inspektorzy ITD pobierają od zagranicznego przewoźnika kaucję w pełnej wysokości przyszłej kary pieniężnej.

Źródło zdjęcia: WITD Olsztyn

Podziel się: