Wyłudzali VAT poprzez fikcyjną sprzedaż leasingowanych busów

Wyłudzali VAT poprzez fikcyjną sprzedaż leasingowanych busów

Zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej usłyszało na razie 5 osób za to, że wyłudzali VAT poprzez fikcyjną sprzedaż leasingowanych busów.

Świętokrzyscy funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą, Dochodzeniowo Śledczego oraz Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach przez dwa miesiące rozpracowywali grupę przestępczą wyłudzającą podatek VAT poprzez fikcyjny obrót m.in. leasingowanych busów.

Zobacz też: Tym razem „privat” się nie udał – litewski zestaw w rękach ITD

Reklama

Nielegalny proceder polegał na wyłudzeniu podatku VAT poprzez fikcyjny obrót samochodami oraz na wyłudzeniu pojazdów uprzednio wyleasingowanych. Sprawcy posługiwali się takę metodą polegającą na fikcyjnej sprzedaży leasingowanych aut poprzez „pozbycie” się całej spółki, którą przejmował tzw. „słup”.

Jak na razie zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 34, 35 i 57 lat i dwie kobiety w wieku 31 i 54 lata. Wszyscy zatrzymani mieli wyłudzić już milion złotych nienależnego zwrotu z VAT-u, a w niedługim czasie mieli otrzymać wypłatę kolejnych 500 000 złotych.

Dzięki działaniom policjantów zatrzymano 7 pojazdów o wartości przeszło miliona złotych, ale kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Zobacz też: Rejestracje nowych pojazdów dostawczych – styczeń 2018

Sąd Rejonowy w Kielcach zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu 3 mężczyzn oraz 54-letniej kobiety. Teraz może im grozić kara kilkunastoletniego pozbawienia wolności oraz przepadek majątku, który pozyskali z nielegalnego procederu.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: