Reklama

Wypadek na DK 73 – kierowca Opla Movano poważnie ranny

Wypadek na DK 73 – kierowca Opla Movano poważnie ranny

Bardzo groźny wypadek na DK 73 – kierowca Opla Movano poważnie ranny w tym zdarzeniu został przetransportowany do szpitala śmigłowcem.

Jak informują służby ratunkowe, do wypadku doszło w poniedziałek 28 stycznia na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Jaworze Górne pod Dębicą.

Zobacz też: Nowa Mobilna Stacja Diagnostyczna ITD trafiła na Śląsk

Reklama

Kilkanaście minut przed godziną 11:00, jadący tamtędy kierowca Opla Movano – według wstępnych ustaleń policyjnych – chcąc uniknąć najechania na tył jadącego przed nim auta zaczął gwałtownie hamować.

Niestety, prowadzący dostawczaka stracił panowanie nad swoim pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchy, gdzie lewym przodem uderzył w nadjeżdżającego DAF-a z naczepą podkontenerową. Potem Movano odbiło się od zestawu i wpadło w Volkswagena Polo.

W wyniku tego zdarzenia ranne zostały 4 osoby. Największe obrażenia odniósł kierowca busa, który został zakleszczony w kabinie.

Zobacz też: Test: Opel Movano 2.3 CDTI 170 KM – furgon L3H2 (wideo, zdjęcia)

Przybyłe na miejsce jednostki straży pożarnej musiały użyć ciężkiego hydraulicznego sprzętu, w tym rozpieraczy kolumnowych i nożyc, aby odciągnąć kolumnę kierowniczą od poszkodowanego mężczyzny.

Ciężko ranny kierowca Opla Movano po uwolnieniu go z kabiny został przetransportowany helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratowniczego do szpitala.

Droga krajowa nr 73 na tym odcinku była zablokowana przez trzy godziny. Ruch został przywrócony dopiero przed godziną 14:00.

Teraz funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Dębicy będą ustalać szczegółowe przyczyny i przebieg tego niebezpiecznego zdarzenia na “73-ce”.

Źródło zdjęć: OSP Pilzno

Podziel się: