Wypadł busem z drogi i zasnął – obudziła go dopiero niemiecka policja

Wypadł busem z drogi i zasnął – obudziła go dopiero niemiecka policja

Kolejny przypadek skrajnej nieodpowiedzialności! Polak wypadł busem z drogi i zasnął za kierownicą. Obudzili go dopiero niemieccy policjanci.

Inspektorat Policji Drogowej z Turyngii otrzymał w niedzielę 16 października o godzinie 4:40 w nocy informacje o busie na polskich numerach rejestracyjnych, który wypadł częściowo z drogi A9 w okolicach węzła Schleiz.

Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce potwierdzili, że uszkodzona polska międzynarodówka nie była pusta, bo za kierownicą… spał pijany mężczyzna.

Reklama

Jak się okazało, było to obywatel Polski, który nie krył tego, że nie cieszy się z policyjnej pobudki. Badanie wykazało, że mężczyzna miał 1,37 promila alkoholu we krwi.

Ostatecznie Renault Master należący do wielkopolskiego przewoźnika został odholowany z miejsca zdarzenia a prowadzącym pod wpływem alkoholu zajął się prokurator.

Na razie polski kierowca musiał wpłacić kaucję w wysokości 500 euro i po wykonaniu czynności został procesowych zwolniony. Teraz przebieg wypadku będzie wyjaśniany w ramach policyjnego śledztwa.

Źródło zdjęcia: Polizei

Podziel się: