Reklama

Wypożyczali busy na fałszywe dokumenty – grozi im 8 lat więzienia

Wypożyczali busy na fałszywe dokumenty – grozi im 8 lat więzienia

W ręce policjantów wpadło trzech mężczyzn, którzy od września na podstawie fałszywych dokumentów wypożyczali busy z zamiarem ich przywłaszczenia.

Od września 2016 roku mężczyźni przywłaszczyli łącznie cztery samochody. Poza dwoma dostawczakami (Peugeot Boxer i Iveco Daily III) oraz autolawetą (Iveco Daily VI) łupem przestępców padło też osobowe Infinity. Szacowana wartość wszystkich pojazdów to aż 266 000 złotych.

Zobacz też: Używane Iveco Daily III 35S11 2.8 TD – do ciężkiej roboty (zdjęcia)

Reklama

Sposób działania przestępców był taki: na podstawie podrobionego dowodu osobistego i prawa jazdy 37-latek wynajmował samochody na okres kilku dni lub miesięcy. Po wyjechaniu z wypożyczalni auta trafiały do 35-letniego wspólnika, gdzie wymontowywano z samochodów nadajniki lokalizujące GPS.

Przestępcy wpadli 16 listopada, kiedy to właściciel wynajmowanej autolawety nabrał podejrzeć, co do uczciwości zamiarów 37-latka. Wynajmujący dzięki systemowi GPS namierzył miejsce postoju swojego Iveco. Na posesji pod Ozorkowem pod osłoną nocy dwóch mężczyzn próbowało prawdopodobnie odnaleźć i zdemontować nadajnik GPS uniemożliwiając odnalezienie auta.

Zobacz też: Laweta z Subaru Imprezą STi odczepiła się od auta (FILM)

Właściciel autolawety postanowił zawiadomić policję i niedługo później na terenie posesji zjawili się antyterroryści, którzy zatrzymali trzech mężczyzn. Dwóm z nich postawiono zarzut przywłaszczenia mienia, podrabiania dokumentów oraz oszustwa za co grozi kara do 8 lat więzienia. Prokurator zadecydował o zastosowaniu policyjnego dozoru wobec obu podejrzanych.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: