Wyższe mandaty w Niemczech za prędkość – nawet do 800 euro

Wyższe mandaty w Niemczech za prędkość – nawet do 800 euro

Znacznie wyższe mandaty w Niemczech za prędkość jeszcze w 2021 roku – kary sięgnąć mają maksymalnie nawet do 800 euro!

Najprawdopodobniej już jesienią 2021 roku w Niemczech wzrosną kary za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym oraz poza nim. Ministrowie federalni oraz przedstawiciele krajów związkowych zgodzili się na drastyczny zwiększenie wysokości mandatów – w niektórych przypadkach będzie dwa razy drożej.

Zobacz też: Volkswagen T1 Samba – mija 70 lat od premiery kultowego minibusa

Reklama

Wyższe mandaty w Niemczech mają pojawićsię jeszcze w 2021 roku. Przykładowo za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 21-25 km/h trzbea będzie zapłacić nie 80 a 115 euro.

Mandaty w Niemczech wzrosną mają nawet za najmniejsze przekroczenie dopuszczalnej prędkości do 10 km/h. W tym wypadku cennik w terenie zabudowanym wzrośnie z 15 do 30 euro.

W przypadku przekroczenia prędkości od 16 do 20 km/h w terenie zabudowanym mandat wyniesie niebawem 70 euro zamiast 35 euro. Z kolei w tym samym miejscu za „wynik” od 41 do 50 km/h trzeba będzie zapłacić 200 euro, a więc także dwa razy więcej niż dotychczas.

Najwięcej, bo aż 800 euro zapłacą kierowcy, którzy przekroczą prędkość w terenie zabudowanym o ponad 70 km/h – dotychczas było to „tylko” 680 euro.

Zobacz też: Trans Assist – aplikacja dla busów “na międzynarodówce”

Najwyższy mandat za przekroczenie prędkości ponad 70 km/h poza terenem zabudowanym ma wynosić w Niemczech już nie 600 a 700 euro.

Mandaty za prędkość wzrosną także za zbyt szybką jazdę poza terenem zabudowanym, a więc także na drogach szybkiego ruchu. Przykładowo przekroczenie prędkości do 10 km/h poza miastem będzie kosztować kierowców już nie 10 a 20 euro.

Z kolei najwyższy wymiar pieniężny kary – aż 700 euro – otrzymają ci, którzy przekroczą prędkość o ponad 70 km/h.

Co ważne, wcześniej istniały plany, aby na niemieckich drogach przepisy pozwalające na obligatoryjne zatrzymanie prawa jazdy kierowcom, którzy przekroczyli 21 km/h na obszarach miejskich i 26 km/h poza terenami zabudowanymi.

Poza wyższymi karami za prędkość zwiększone mają być też grzywny za blisko 20 innych wykroczeń, w tym za nieutworzenie „korytarza życia” albo korzystanie z niego w celu ominięcia korka – w takiej sytuacji kary sięgać mają od 200 do 320 euro.

W przypadku kierowców busów czy ciężarówek istotny jest także większy mandat za nielegalne parkowanie na chodnikach i ścieżkach rowerowych (np. czekając na rozładunek czy załadunek), które będzie zagrożone karą dp 11 euro.

Źródło zdjęć: Polizei, dostawczakiem.pl

Podziel się: