Żaden inspektor nie wyjechał na drogi – protest w ITD Kielce

Żaden inspektor nie wyjechał na drogi – protest w ITD Kielce

W czwartek 12 grudnia żaden inspektor nie wyjechał na drogi – protest w ITD Kielce ma związek z odwołaniem szefa tamtejszej delegatury.

W środę 27 listopada decyzją wojewody ze stanowiska odwołany został Patryk Czuba, Świętokrzyski Inspektor Transportu Drogowego, który piastował tą funkcję od lutego 2019 roku.

Lokalne media podają, że decyzja ta podyktowana została wewnętrznymi rozgrywkami pomiędzy dwoma frakcjami obozu rządzącego województwem.

Reklama

W każdym razie w obronie Patryka Czuby stanęli w czwartek 12 grudnia inspektorzy ITD Kielce – dokładnie 14 inspektorów nie pojawiło się w pracy, co skutkowało tym, że nikt nie wyjechał na drogi, aby prowadzić czynności kontrolne.

Część „Krokodyli” wzięła urlopy na żądanie, inni przedstawili zwolnienia lekarskie.

Zobacz też: Tachografy dla busów z DMC powyżej 2500 kg od połowy 2026 roku

Jak podają lokalne media, pracownicy inspektoratu w obronie swojego byłego szefa napisali list otwarty do wojewody. Za byłym inspektorem wstawił się również Związek Zawodowy Inspekcji Transportu Drogowego, który skierował pismo do Głównego Inspektora Transportu Drogowego.

Co ciekawe, zastępca Patryka Czuby, inspektor Łukasz Bukała jest na zwolnieniu lekarskim, więc delegaturą zarządza teraz Agata Wiśniowska, pracownik inspektoratu.

Źródło zdjęć: WITD Kielce

Podziel się: