Zagapił się. Bus wbił się w tył stojącego na przystanku autobusu

Zagapił się. Bus wbił się w tył stojącego na przystanku autobusu

Kierowca busa… zagapił się. W efekcie Renault Master wbiło się w tył stojącego na przystanku autobusu. Doszło do pożaru obu pojazdów.

W poniedziałek 11 marca w Lublinie na ulicy Pancerniaków doszło do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia.

Około godziny 19:00 prowadzący dostawcze Renault Master – jak wstępnie ustaliła tamtejsza policja – zagapił się i doprowadził do uderzenia w tył stojącego w zatoczce autobusowej 12-metrowego Autosana.

Reklama

W wyniku tego doszło do pożaru busa oraz pojazdu komunikacji miejskiej, ale na szczęście nikt nie został poszkodowany. Przybyli na miejsce strażacy ugasili mocno uszkodzone w wyniku zderzenia i nadpalenia pojazdy.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na prostym odcinku drogi na pasie ruchu z namalowanym na asfalcie znakiem poziomym P-17 informującym o miejscu, gdzie znajduje się przystanek autobusowy.

Jak podaje Komenda Miejska Policji w Lublinie obaj kierowcy byli trzeźwi a 25-latek, który doprowadził do zdarzenia zakwalifikowanego jako kolizja drogowa został ukarany wysokim mandatem.

Poza grzywną 3000 złotych funkcjonariusze lubelskiej „drogówki” przypisali na konto kierowcy Masterki 10 punktów karnych.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − pięć =