Zatrzymali Mercedesa Vario z „papierami” na 3,5 t DMC

Zatrzymali Mercedesa Vario z „papierami” na 3,5 t DMC

Najciekawsze jest to, że Mercedes nie produkował modelu Vario z dopuszczalną masą całkowitą do 3,5 tony. Do tego auto było w fatalnej kondycji technicznej.

Dolnośląskie „krokodylki” prowadziły w środę 25 maja kontrole na drogach powiatu lubańskiego z wykorzystaniem Mobilnej Linii Diagnostycznej. Wśród zatrzymanych pojazdów znalazł się Mercedes Vario 614D, który przewoził na pace m.in. wody mineralne i napoje gazowane.

To, że model Vario nie był produkowany z DMC do 3,5 tony wie chyba każdy, kto choć trochę interesuje się tematem transportu drogowego. Jednak w tym przypadku dowód rejestracyjny wskazywał, że ten egzemplarz to unikat na skalę światową.

Reklama

Zobacz też: Kaczka-dziwaczka, czyli Mercedes T1 ze źle zabezpieczonym ładunkiem

W trakcie sprawdzenia stanu technicznego Inspektorzy ITD stwierdzili też rażące usterki kluczowych podzespołów Mercedesa. Badanie na  Mobilnej Linii Diagnostycznej wykazało m.in. uszkodzone zawieszenie, wycieki płynów eksploatacyjnych, niesprawny układ hamulcowy, nieszczelny oraz niekompletny układ wydechowy.

Ponadto na przedniej osi zauważono urwane szpilki kół,  a do tego inspektorzy stwierdzili niekompletne oświetlenie pojazdu. Oczywiście pomiar rzeczywistej masy był dwukrotnie większy niż wpisano w dowód rejestracyjny, ale akurat to nie powinno w ogóle dziwić.

Wobec powyższych uchybień Mercedes nie został dopuszczony do dalszej jazdy i usunięto go na parking strzeżony. Kierowcę ukarano mandatami, ale największą karą było na pewno zatrzymanie jego prawa jazdy „…za stwarzanie realnego zagrożenia w bezpieczeństwie ruchu drogowego”.

Źródło zdjęć: WITD Wrocław

Podziel się: