Reklama
stats

Żuk A13 z silnikiem V8 od Mercedesa i „automatem” za 8000 zł

Żuk A13 z silnikiem V8 od Mercedesa i „automatem” za 8000 zł

Na otomoto.pl znalazłem bardzo ciekawe ogłoszenie! Do kupienia jest Żuk A13 z silnikiem V8 od Mercedesa i automatem za 8000 złotych.

Ciekawe, co konstruktorzy Żuka powiedzieliby na taki swap?

W każdym razie sprzedający „A13-tkę” twierdzi, że Żuczek z otwartą skrzynią to projekt studentów Politechniki Łódzkiej, którzy wsadzili do polskiego dostawczaka z 1978 roku benzynowe V8 z Mercedesa o pojemności 5.0 litra!

Reklama

Widlasty motor zamontowano niemal pośrodku samochodu, a dostęp do silnika możliwy jest od strony wyłożonej ryflowaną blachą paki.

Zobacz też: Skrzyniowy Żuk A-11 na kempingu w… Kanadzie

Warto też dodać, że skrzynia zblokowana z 8-cylindrową jednostką napędową to „automat”, którego dźwignię zamontowano na desce rozdzielczej, tuż obok zestawu wskaźników.

Warto też dodać, że karoseria Żuka została obniżona i poszerzona, a zawieszenie otrzymało skrócone sprężyny i twardsze amortyzatory.

Według sprzedającego, który kupił już tak zmodyfikowanego od chłopaków z łódzkiej Polibudy, Żuk A13 rusza, ale w razie chęci kupna lepiej podjechać po niego od razu z lawetą.

Jeżeli ktoś chciałby dokończyć ten nietuzinkowy projekt na bazie „A13-tki”, to bezpośredni link do ogłoszenia znajduje się TUTAJ.

Podziel się: