Reklama

Żuk A16B ciągnik siodłowy-laweta do kupienia za 21 900 zł

Żuk A16B ciągnik siodłowy-laweta do kupienia za 21 900 zł

Podobno wyprodukowano mniej niż 10 sztuk tej odmiany! Żuk A16B w wersji ciągnik siodłowy-laweta jest do kupienia w serwisie allegro.pl za 21 900 złotych.

Regularnie przeładowywane, jeżdżące po kiepskiej jakości drogach i naprawiane nierzadko tym, co było pod ręką – większość wyprodukowanych w Polsce Żuków, Nys, czy Tarpanów nie miała zazwyczaj lekkiego życia.

Zobacz też: IV Rajd Żuka w Zakroczymiu z patronatem dostawczakiem.pl

Reklama

Tym bardziej mają uwagę przykuło ogłoszenie opublikowane na serwisie aukcyjnym allegro.pl, gdzie do kupienia jest unikalny Żuk A16B.

Dlaczego unikalny? Bo zamiast krótkiej skrzyni ładunkowej z plandeką montowanej za podwójną kabiną w oferowanym do sprzedaży egzemplarzu znajduje się siodło do podpięcia lawety.

Zobacz też: Żuk w roli lawety z 6-cylindrowym silnikiem od BMW

Według opisu umieszczonego przez sprzedającego, wyprodukowany w 1982 roku Żuk pracował jako ciągnik siodłowy-laweta dla służb mundurowych i ma przebieg nieco ponad 12 000 kilometrów.

W Żuku ciągle pracuje oryginalna benzynowa jednostka benzynowa S-21 o pojemności 2 120 ccm i mocy 70 KM i jeżeli kto miałby wolne 21 900 złotych to warto się zastanowić nad tą ofertą, bo taka prototypowa seria liczyła mniej niż 10 egzemplarzy.

Jeden z tych egzemplarzy pracował w Polskim Związku Motorowym w Warszawie w 1983 roku, ale nie wiadomo, czy to ta sama sztuka. W każdym razie bezpośredni link do ogłoszenia znajduje się TUTAJ.

Źródło zdjęć: allegro.pl

Podziel się: