Reklama

160 na godzinę i to pod prąd – policyjny pościg za Renault Trafic

160 na godzinę i to pod prąd – policyjny pościg za Renault Trafic

Uciekający przed policją kierowca Renault Trafic zmuszał inne pojazdy do zjechania na pobocze, a momentami jechał z prędkością ponad 160 km/h.

W przedostatni weekend kwietnia policjanci ze Zgorzelca próbowali zatrzymać do kontroli Renault Trafic. Jednak prowadzący busa kierowca nie zareagował na sygnały funkcjonariuszy i zaczął uciekać w kierunku Lubania.

Zobacz też: Ursus ELVI – elektryczny dostawczak do 3,5 tony DMC

Reklama

W trakcie ucieczki kierowca Trafica kilkukrotnie zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu powodują zagrożenie dla innych uczestników ruchu, zwłaszcza, że prędkości, jakie osiągał przekraczały 160 km/h.

W pewnym momencie mężczyzna porzucił auto i próbował uciekać pieszo, ale został po kilkuset metrach zatrzymany przez policjantów.

Jak się szybko okazało powodem ucieczki przed funkcjonariuszami była kontrabanda 400 000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, która znajdowała się w Renault.

Teraz 27-letniemu mieszkańcowi Lubania za przestępstwo karne skarbowe grozi wysoka kara finansowa oraz utrata nielegalnego towaru. Dodatkowo policjanci za brawurową jazdę, w tym przekroczenie 50 km/h w terenie zabudowanym, zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i stanie on w tej sprawie jeszcze przed sądem.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: