Reklama

Ursus ELVI – prototyp elektrycznego dostawczaka jeszcze w 2017 roku

Ursus ELVI – prototyp elektrycznego dostawczaka jeszcze w 2017 roku

Na przełomie III i IV kwartału 2017 roku pojawi się pierwszy jeżdżący prototyp Ursusa ELVI, a w przyszłym roku elektryczny dostawczak ma być homologowany.

Na odbywającym się w dniach od 5 do 7 września 2017 roku XXVI Forum Ekonomicznym w Krynicy Karol Zarajczyk, prezes zarządu Ursus S.A., poinformował, że pod koniec III lub na początku IV kwartału tego roku na ulice wyjedzie prototypowy 3,5-tonowy dostawczak z napędem elektrycznym.

Zobacz też: Ursus ELVI – elektryczny dostawczak do 3,5 tony DMC

Reklama

Według prezesa Zarajczyka Ursus ELVI, którego premiera studyjnej wersji odbyła się na kwietniowych targach Hannover Messe, to najważniejszy po ciągnikach i maszynach rolniczych projekt badawczy tej marki.

Co ciekawe, Ursus ELVI nie otrzymał dotacji z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu „INNOMOTO”, którego głównym celem jest podobno wzrost konkurencyjności oraz innowacyjności polskiego sektora motoryzacyjnego.

Prezes Ursus S.A. zapewnia, że już w 2018 roku pojazd ma zostać homologowany, co oznacza, że będzie mógł być dopuszczony do ruchu.

Zobacz też: Test: Renault Master 2.3 dCi 165 – L4H2 na bliźniakach (wideo, zdjęcia)

Testować pierwszy prototyp ma jeden z partnerów Ursusa i po zebraniu uwag technicznych, powstanie kolejnych 8-9 następnych pojazdów, po czym przeprowadzona zostanie homologacja do 1000 sztuk pojazdów.

Źródło zdjęć: Ursus S.A.

Podziel się: