220 kg ładowności i 7000 kg na wadze – dowód Iveco Daily zatrzymany

220 kg ładowności i 7000 kg na wadze – dowód Iveco Daily zatrzymany

Tylko 220 kg ładowności i 7000 kg na wadze ITD – jednak dowód rejestracyjny Iveco Daily zatrzymany został z innego powodu.

W czwartek 25 marca inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu prowadzili działania kontrolne na terenie powiatu legnickiego.

Jednym z pierwszych zatrzymanych do sprawdzenia realnej wagi pojazdów było Iveco Daily na bliźniakach i windą samozaładowczą.

Reklama

Według dokumentów zarejestrowany na 3,5 tony dostawczak miał tylko 220 kg ładowności, ale na wagach ITD wyszło, że pojazd wraz z ładunkiem waży 7 ton.

Zobacz też: Kabina sypialna Carpol MAX dostępna od kwietnia

Do tego kierowca wiedział, że wiezie kilka ton za dużo, bo z dokumentów przewozowych wynikało, że waga ładunku wynosi 3799 kg.

Ponadto w trakcie sprawdzania stanu technicznego Iveco wyszło, że pojazd ma pękniętą przednią szybę oraz rozbite lewe lusterko. Dlatego ze względu na stwierdzone usterki dolnośląskie „Krokodyle” zatrzymali dowód rejestracyjny busa.

PS: Trzeba przyznać, że samo wpisanie 220 kg w dowód rejestracyjny zakrawa już na żart – taką dopuszczalną ładowność miewają… motocykle a nie 3,5-tonowe dostawczaki.

Tym to komiczna sytuacja z tą ładownością, bowiem masa własna pojazdu nie uwzględnia kierowcy, więc jeżeli prowadzący busa ma np. 100 kg wagi, to na cały towar zostałoby w tym wypadku 120 kg.

Źródło zdjęć: WITD Wrocław

Podziel się: