Reklama
stats

3 raz złamał zakaz sądu a rekordzista ważył 8 ton – 21 150 zł kar

3 raz złamał zakaz sądu a rekordzista ważył 8 ton – 21 150 zł kar

Jeden z zatrzymanych przez pomorską ITD kierowców już 3-krotnie złamał sądowy zakaz. Inny rekordowo przeładowany bus ważył 8 ton.

Pomorscy inspektorzy ITD w dniach 29-30 maja prowadzili działania ukierunkowane na pojazdy ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony.

Przez poniedziałek oraz wtorek „Krokodyle” podlegli WITD Gdańsk zważyli 14 takich pojazdów, z czego aż 12 zostało skierowanych na parking administracyjny wyznaczony przez starostę w celu przeładowania nadmiaru przewożonego towaru na inne pojazdy.

Reklama

Wśród zatrzymanych do sprawdzenia kierowców busów był mężczyzna, który nie miał nigdy wydanego prawa jazdy, lecz już po raz trzeci złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyznę przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom „drogówki” z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Wśród zatrzymanych kierowców busów jeden po raz trzeci nie zastosował się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, za co art. 244 przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Rekordowy wynik ważenia – jeżeli można użyć takiego określenia – należał do kierowcy dostawczaka przewożącego około 4,5 tony ładunku więcej niż pozwalało na to 3,5-tonowe DMC. Pomiar wykazał, że realna masa pojazdu z ładunkiem dochodziła do 7,95 tony.

Podsumowując dwudniową akcję pomorscy inspektorzy wyliczyli, że nałożyli na kierujących przeładowanymi dostawczakami 14 mandatów karnych na łączną kwotę 21 150 złotych.

Źródło zdjęć: WITD Gdańsk

Podziel się:
1

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

  1. Będzie się działo

    Rzeszów beskidzka211 tam jest to samo

Komentarze zamknięte.