Reklama

Akcja Truck&Bus w Legnicy – 70 kontroli i 45 mandatów

Akcja Truck&Bus w Legnicy – 70 kontroli i 45 mandatów

Policjanci z Legnicy przeprowadzili w miniony wtorek akcję Truck&Bus. Łącznie przeprowadzono 70 kontroli i wystawiono 45 mandatów.

We wtorek 2 sierpnia 21 funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przeprowadzili na terenie powiatu legnickiego akcję ukierunkowaną eliminację wykroczeń popełnianych przez kierujących pojazdami dostawczymi i ciężarowymi oraz wyeliminowanie z ruchu tych środków transportu, które były niesprawne technicznie.

W trakcie jednodniowej akcji Truck&Bus przeprowadzono 70 kontroli. Łącznie nałożono 45 mandatów karnych i sporządzono 3 wnioski o ukaranie do sądu.

Reklama

Zobacz też: Krokodyle złapały na S7 kaczkę. Miała złamaną ramę i wydech na drut

Ponadto legniccy funkcjonariusze zatrzymali jednego kierującego będącego w stanie nietrzeźwości oraz jednego kierującego będącego po użyciu środków odurzających.

W trakcie działań policjanci wykryli wiele nieprawidłowości dotyczących stanu technicznego kontrolowanych aut dostawczych i ciężarowych.

Łącznie funkcjonariusze legnickiej „drogówki” zatrzymali ponad 20 dowodów rejestracyjnych, co niezbyt dobrze świadczy o kondycji pojazdów poruszających się po polskich drogach.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: