Do góry nie poleciało. Oś napędowa przebiła grodź Ducato

Do góry nie poleciało. Oś napędowa przebiła grodź Ducato

Jakbym był złośliwy, to bym napisał, że przecież do góry nie poleciało. W wyniku gwałtownego hamowania oś napędowa przebiła grodź Ducato.

Do bardzo nietypowego i zarazem groźnego zdarzenia doszło w poniedziałek 11 września. Około godziny 12:15 na niemieckiej autostradzie A6 policjanci z miasta Amberg wytypowali do kontroli w okolicach Wernberg-Ost samochód dostawczy.

Kierujący Fiatem Ducato na widok funkcjonariuszy gwałtownie zahamował, co spowodowało przesunięcie się ładunku przewożonego na pace furgonu.

Reklama

Jak widać na załączonym zdjęciu oś napędowa ciężarówki o wadze 1050 kg przebiła ścianę grodziową dostawczaka i lekko raniła kierowcę w prawą rękę.

Niemieccy policjanci stwierdzili, że ładunek był niezabezpieczony w należyty sposób i wobec kierowcy wszczęto postępowanie karne.

Warto podkreślić, że w komunikacie nie pojawiła się informacja o przekroczeniu dopuszczalnej masy całkowitej, ale w przypadku Ducato X250 z nadwoziem furgon legalna ładowność sięgać może realnie do ponad 1200-1300 kg.

Źródło zdjęcia: Polizei

Podziel się: