Reklama

Do góry nie poleciało. Oś napędowa przebiła grodź Ducato

Do góry nie poleciało. Oś napędowa przebiła grodź Ducato

Jakbym był złośliwy, to bym napisał, że przecież do góry nie poleciało. W wyniku gwałtownego hamowania oś napędowa przebiła grodź Ducato.

Do bardzo nietypowego i zarazem groźnego zdarzenia doszło w poniedziałek 11 września. Około godziny 12:15 na niemieckiej autostradzie A6 policjanci z miasta Amberg wytypowali do kontroli w okolicach Wernberg-Ost samochód dostawczy.

Kierujący Fiatem Ducato na widok funkcjonariuszy gwałtownie zahamował, co spowodowało przesunięcie się ładunku przewożonego na pace furgonu.

Reklama

Jak widać na załączonym zdjęciu oś napędowa ciężarówki o wadze 1050 kg przebiła ścianę grodziową dostawczaka i lekko raniła kierowcę w prawą rękę.

Niemieccy policjanci stwierdzili, że ładunek był niezabezpieczony w należyty sposób i wobec kierowcy wszczęto postępowanie karne.

Warto podkreślić, że w komunikacie nie pojawiła się informacja o przekroczeniu dopuszczalnej masy całkowitej, ale w przypadku Ducato X250 z nadwoziem furgon legalna ładowność sięgać może realnie do ponad 1200-1300 kg.

Źródło zdjęcia: Polizei

Podziel się: