Reklama
stats

Dżepetto byłby dumny – Sprinter trzymał się na deskach

Dżepetto byłby dumny – Sprinter trzymał się na deskach

Coś czuję, że mistrz Dżepetto byłby dumny z litewskiego laweciarza! Przewożący 3 auta Sprinter trzymał się na deskach. Dosłownie.

W środę 1 listopada policjanci z isnpektoratu autostradowego zwrócli uwagę na litewski zestaw poruszający się po obwodnicy miasta Gera.

Po zatrzymaniu w bezpiecznym miejscu Sprintera ciągnącego przyczepę z obrotnicą dokonano ważenia, które potwierdziło, że zestaw na kategorię B+E był przeładowany o 2 tony.

Reklama

Ponadto stan „903-tki” sprawił, że zlecono przeprowadzenie szczegółowego badania kondycji technicznej na stacji DEKRA.

Tam potwierdzono, że elementy nośne były mocno skorodowane – na progach Sprintera, ale też podłużnicach i poprzecznych wzmocnieniach ramy królowała „ruda”.

Litewski zestaw przewoził 3 samochody osobowe: na najeździe Sprintera był Golf 3 Cabrio, a na lawecie Mercedes C-klasa i BMW serii 5.

Co ciekawe, aby wzmocnić konstrukcję pojazdu osadzono pomiędzy podłużnicami drewniane deski mające odciążyć przerdzewiałą ramę a w zasadzie to, co z niej zostało.

Do tego diagnosta DEKRY stwierdził, że i układ hamulcowy nie wygląda tak jak powinien: klocki hamulcowe na przedniej osi były całkowicie zużyte, a hamulec postojowy nie był wystarczająco skuteczny.

Co mówi rdza kiedy wchodzisz, do Sprintera W903? Witam w moich skromnych progach 😉

Ostatecznie 46-letniemu kierowcy z Litwy zakazano dalszej jazdy a Sprintera i przyczepę nakazano zholować. Do tego pewnie nie obyło się bez znacznej grzywny finansowej, ale niestety w oficjalnym komunikacie nie podano już dalszych szczegółów na ten temat.

Źródło zdjęć: Polizei

Podziel się:
2

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

  1. Polak

    Nauczcie się w końcu: zholować.

    1. dostawczakiem.pl

      Dziękuję za czujność, poprawione! Przepraszam najmocniej.

Komentarze zamknięte.