Elektryczne vany Toyoty do serwisów – możliwa utrata napędu

Elektryczne vany Toyoty do serwisów – możliwa utrata napędu

Takich akcji serwisowych będzie więcej. Elektryczne vany Toyoty wezwane do ASO. W modelu Proace City Electric może dojść do utraty napędu.

Toyota Central Europe Sp. z o.o. informuje o ogłoszeniu kampanii naprawczej dotyczącej modelu Proace City Electric.

Chodzi o samochody wyposażone wyprodukowane w okresie od 6 września do 30 listopada 2-22 roku w zakładach w hiszpańskim Vigo, które należą do grupy Stellantis.

Reklama

Na polskim rynku akcja serwisowa dotyczy 27 pojazdów i chodzi o ryzyko wypadku spowodowane utratą mocy i napędu.

Przyczyną jest błąd w oprogramowaniu w jednostce BMS (z ang. battery management system) sterującej pracą baterii trakcyjnej, przez co może dojść do błędnego odczytu napięcia w ogniwach baterii bądź temperatury baterii.

Typoszereg K9 – niezależnie od logotypu na grillu – wyposażony jest w baterię trakcyjną o pojemności 50 kWh.

W takich warunkach, aby zapobiec uszkodzeniu baterii, system bezpieczeństwa BMS odetnie energię napędzającą 136-konny elektryczny silnik.

Importer zadeklarował, że właściciele objętych kampanią samochodów będą zapraszani do ASO w celu zmiany oprogramowania jednostki sterującej pracą baterii trakcyjnej za pomocą standardowego narzędzia diagnostycznego.

Szczegółowych informacji związanych z kampanią udziela Toyota Central Europe Sp. z o.o. (adres: ul. Konstruktorska 5, 02-673 Warszawa; tel.: 22 449 05 00).

PS: Jeżeli Toyota Proace City Electric (wraz ze spalinowymi wariantami) to typoszereg K9 występujący także jako np. Peugeot e-Partner czy Citroen e-Berlingo, to również i dla innych klonów na prąd importerzy powinni ogłosić kampanie przywoławcze.

Źródło zdjęć: Toyota

Podziel się: