Fabryka Stellantis Gliwice zatrudni kolejne 600 osób

Fabryka Stellantis Gliwice zatrudni kolejne 600 osób

Należąca do koncernu Stellantis fabryka samochodów dostawczych w Gliwicach zatrudni kolejne 600 osób do obsługi III zmiany.

Zakład produkujący typoszereg X250 została wybudowana od podstaw w miejscu, gdzie przez lata powstawał Ople Astra. Teraz zatrudnionych jest tam 2000 osób a poza lekkimi pojazdami użytkowymi i rekreacyjnymi wytwarza się tam też pokrywy do baterii akumulatorów elektrycznych.

W Gliwicach działa również Centrum Konwersji, czyli osobny dział dokonujący adaptacji „X250-tek” do specjalnych wymagań klientów.

Reklama

Dzisiaj spółka Stellantis Gliwice dzisiaj ogłosiła, że uruchomi III zmianę produkcyjną wytwarzanych przez siebie modeli. Kolejna zmiana ma rozpocząć pracę przy montażu w połowie czerwca tego roku.

Przy okazji warto doprecyzować, że śląska fabryka produkuje furgony w postaci Peugeot Boxer, Citroën Jumper i Opel/Vauxhall Movano w wersji furgon, a także bazy pod zabudowy kamperowe.

Fabryka Stellantis Gliwice zatrudni w ciągu najbliższych miesięcy blisko 1000 osób.

By zaspokoić popyt na rynku a w efekcie zwiększyć moce produkcyjne śląskiej fabryki koncern Stellantis zatrudni w Gliwicach około nowych 600 pracowników – proces rekrutacji właśnie ruszył a pierwsze nowe osoby już dołączają do gliwickiej załogi.

Przy okazji warto wiedzieć, że na terenie gliwickiej spółki powstanie Centrum Oprogramowania Stellantis a to oznacza zwiększenie zatrudnienia w tamtejszym przedsiębiorstwie o dodatkowe 300 osób.

Podziel się: