Fiat Ducato ważył 6 ton, a Iveco Daily aż 7,5 tony

Fiat Ducato ważył 6 ton, a Iveco Daily aż 7,5 tony

ITD przeprowadziła kolejną akcję wymierzoną w przeciążone busy. Tym razem łódzcy funkcjonariusze zatrzymali m.in. mocno przeładowanego Fiata i Iveco.

To już kolejna w ostatnim czasie akcja inspektorów z Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Łodzi nakierowana na przeciążone pojazdu dostawcze.

Zobacz też: ITD weźmie się za przeładowane busy!

Reklama

Tym razem w środę 13 kwietnia w godzinach popołudniowych i wieczornych na drodze krajowej nr 1 sprawdzono m.in. pięć busów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, z czego trzy były mocno przeciążone.

Największe przekroczenie DMC wyszło przy białym Iveco Daily, na „bliźniakach”, z „kurnikiem” i raczej sporym ładunkiem na pace. Na ważeniu zamiast 3,5 wyszło niemal 7,5 tony. Po przeładowaniu całego towaru na „solówkę”, zważono jeszcze raz białego busa. Okazało się, że pojazd „na pusto” ma masę własną o tonę większą niż wpisano w dowodzie rejestracyjnym. Wobec powyższego kierowca został ukarany 500-złotowym mandatem, a do tego inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny Iveco.

Zobacz też: Używane Iveco Daily III 35S11 2.8 TD – do ciężkiej roboty (zdjęcia)

Kolejnym mocno przeciążonym busem okazał się Fiat Ducato, który został zatrzymany na ulicy Zgierskiej. Po zważeniu „Dukata” okazał się, że jego rzeczywista masa przekracza 6 ton.

Co ciekawe, do przeładunku dostawczaka użyto trzech Peugeotów Partnerów, których kierowcy przenosili ładunek z Fiata przez blisko trzy godziny. Oczywiście kierowcę Ducato ukarano mandatem karnym w wysokości 500 złotych, ale chyba większą karą była kilkugodzinna „zabawa” z rozładunkiem busa.

Źródło zdjęć: WITD Łódź

Podziel się: