Reklama

Ford Fiesta Van z silnikiem 1.0 EcoBoost Hybrid. Do 531 kg ładowności

Ford Fiesta Van z silnikiem 1.0 EcoBoost Hybrid. Do 531 kg ładowności

Miękka hybryda zastąpi 85-konnego turbodiesla. Ford Fiesta Van z silnikiem 1.0 EcoBoost Hybrid – nawet 531 kg ładowności i do 1.0 m3 przestrzeni na towar.

Nowa 125-konna miękka hybryda z litowo-jonową baterią zastępuje stosowaną dotychczas wysokoprężną jednostkę 1.5 TDCi o mocy 85 KM.

Według danych producenta 3-cylindrowy benzynowy silnik wspomagany układem hybrydowym spalać ma od 5,1 litra Pb95 na 100 kilometrów.

Hybrydowy układ dostarczyć potrafi nawet 50 Nm na niskich obrotach i nie ogranicza ani ładowności auta, jak i jego zdolności do przewozu towarów.

Ford Fiesta Van EcoBoost Hybrid ma ładowność dochodzącą do 531 kilogramów oraz kubaturę przestrzeni ładunkowej równą 1.0 m3.

Zobacz też: Transit Trail i Transit Custom Active – nowe wersje vanów Forda

Układ hybrydowy nie ogranicza ani ładowności, ani kubatury przestrzeni ładunkowej Fiesty Van. Do zabezpieczenia przewożonego ładunku służą 4 punkty mocujące.

Zintegrowany rozrusznik generator (BISG) pozwala m.in. na działanie systemu Start-Stop poniżej 25 km/h.

Co ciekawe, wersja wyposażeniowa Sport oferuje 17-calowe alufelgi z ledowymi przednimi reflektorami.

Jak informuje Ford, w ofercie Fiesty Van dalej pozostanie zwykła benzynowa wersja silnika 1.0 EcoBoost.

Wyposażona w 48-woltową instalację elektryczną Fiesta Van EcoBoost Hybrid dostępna ma być na europejskich rynkach do sierpnia 2020 roku, jednak Ford Polska nie przewiduje niestety wprowadzenia tej wersji na nasz rynek.

Źródło zdjęć: Ford

Komentarze