Reklama

 

Sprinter dachował na A2 pod Łowiczem. 1 osoba nie żyje, 5 jest rannych

Sprinter dachował na A2 pod Łowiczem. 1 osoba nie żyje, 5 jest rannych

Po zderzeniu z VW Passatem jadący w stronę Poznania Mercedes Sprinter dachował na A2 pod Łowiczem – 1 osoba nie żyje a 5 jest rannych. Śledztwo jest w toku.

Do tego tragicznego wypadku doszło w czwartek 25 czerwca po godzinie 18:00 na 394 kilometrze autostrady A2 w kierunku Poznania w miejscowość Dzierzgówek.

Według policyjnych ustaleń, najpierw 36-letni kierowca VW Passata z nieustalonych przyczyn uderzył w tył Mercedesa Sprintera.

Brygadówka, którą podróżowało łącznie 5 osób, wpadła na bariery rozdzielające a następnie dachowała.

Zobacz też: Transit Trail i Transit Custom Active – nowe wersje vanów Forda

Podczas dachowania jedna z osób jadących Sprinterem wypadła z kabiny i spadła z wiaduktu przez znajdujący się tam przepust.

W wyniku całego zdarzenia zmarła jedna osoba jadąca busem, a  5 kolejnych uczestników wypadku, w tym ciężko ranna osoba, która spadła z wiaduktu, jak i kierowca osobówki, zostało rannych i trafiło do szpitali.

Na autostradzie lądowały aż dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, natomiast utrudnienia w ruchu trwało aż do godziny 22:00.

Teraz policja z Łowicza pod nadzorem prokuratury ustala szczegółowy przebieg i okoliczności tego zdarzenia. Już wiadomo, że 36-letni kierowca Passata, jak i 44-letni kierujący Mercedesem Sprinterem byli trzeźwi.

Źródło zdjęć: OSP KSRG Łyszkowice

Komentarze