Reklama

FSO 125p pick-up z 1991 roku sprzedany za 34 200 złotych

FSO 125p pick-up z 1991 roku sprzedany za 34 200 złotych

Ostateczna kwota na licytacji przekroczyła o przeszło cztery razy cenę wywoławczą pojazdu. FSO 125p pick-up z 1991 roku sprzedany za 34 200 złotych!

„Warto zapamiętać ten wóz. Najdroższy Fiat w dziejach polskiej motoryzacji” – to oczywiście jeden z kultowych tekstów z serialu „Zmiennicy”, ale oddaje nieco poziom emocji, jaki towarzyszył uczestnikom dzisiejszej licytacji FSO 125p z nadwoziem pick-up.

Zobacz też: Prototypowe Lubo i kabiny Pasagona – zdjęcia z lubelskich zakładów

Reklama

Samochód z 1991 roku należał od nowości do Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej „Politechnika” z Warszawy.

Jednak w poniedziałek 23 września spółdzielnia poinformowała, że jej czerwony pick-up z zabudowaną skrzynią ładunkową trafi na licytację.

Przetarg nieograniczony w formie ustnej licytacji odbył się w poniedziałek 21 października i sporo mówi o tym, jak szybko dostawcze klasyki potrafią zyskiwać na wartości.

Cena wywoławcza zaczynała się od 7800 złotych, ale dzięki szerokiemu rozpowszechnieniu się informacji o tym przetargu czerwone FSO 125p pick-up został ostatecznie sprzedany za 34 200 złotych!

Zobacz też: Volkswagen Caddy ze schodami lotniskowymi do kupienia na olx.pl

Trzeba przyznać, że jak na 28-letni użytkowy w końcu samochód, wygląda on bardzo dobrze, a do tego – jak utrzymywali przedstawiciele spółdzielni – był on cały czas garażowany.

No i na koniec przebieg: 52 000 kilometrów! To nawet dla 4-cylindrowego silnika  OHV o pojemności 1481 ccm i mocy 75 KM żaden „nalot” 😉

W każdym razie, jeżeli ktoś chciałby zobaczyć oryginalne ogłoszenie na stronie internetowej Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej „Politechnika”, to link (jeszcze aktywny) znajduje się TUTAJ.

Szczęśliwemu nabywcy gratuluję! Mam nadzieję, że będzie kiedyś okazja napisać kilka dodatkowych zdań o tym pięknie zachowanym egzemplarzu.

Źródło zdjęć: Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa „Politechnika”

Podziel się: