Reklama
stats

FSO Polonez Truck – kandydat na klasyka w dobrej cenie

FSO Polonez Truck – kandydat na klasyka w dobrej cenie

W serwisie Allegro znalazłem ciekawy anons. Do kupienia jest 20-letni Polonez Truck – pick-up, który już niedługo będzie rzadkim autem na polskich drogach.

Do kupienia jest wersja DC (Double Cabin) z wysokoprężnym silnikiem 1.9 D o mocy 69 KM pochodzącym z koncernu PSA. Auto wyprodukowano w 1996 roku i pewnie, gdyby nie trafiło w ręce aktualnego właściciela byłoby już w agonalnym stanie.

Z ogłoszenia można się bowiem dowiedzieć, że ten polski pick-up przeszedł w 2013 roku remont blacharski (wymiana progów, naprawa podłużnic i podłogi). Poza tym auto otrzymało w międzyczasie między innymi nowe sprzęgło, rozrząd, czy układ hamulcowy (m.in. tarcze, klocki, bębny, cylinderki).

Reklama

Zobacz też: Nysa N59F – furgon do sprzedania za 125 000 złotych

FSO Polonez Truck już teraz wygląda naprawdę nieźle, ale – jak zaznacza sprzedający – „auto wymaga opieki i cały czas jest przy nim coś do zrobienia”.

Atrakcyjna wydaje się także cena, która ustalona została na 5 500 złotych. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany tym Polonezem to bezpośredni lin do ogłoszenia znajduje się TUTAJ.

Zobacz też: Złombol 2016 – dostawcze klasyki w drodze do Afryki

Trzeba przyznać, taka cena za odremontowane już częściowo auto nie jest zbyt wygórowana. Oczywiście ktoś stwierdzi, że taki egzemplarz jest zbyt młody na to, aby stać się zabytkiem, ale przecież za jakiś czas także polskie pick-up’y i samochody dostawcze będą zyskiwać na wartości.

Tym bardziej, że kilkudziesięcioletnie pojazd użytkowe spotkać można najczęściej na szrotach. Na co dzień nie mają lekkiego życia, a ich właściciele czy użytkownicy raczej nie dbają za bardzo o ich stan wizualny a nawet kondycję techniczną.

Źródło zdjęć: Allegro

Podziel się: