Reklama

Furgon z kurnikiem? Tak, dobrze widzicie!

Furgon z kurnikiem? Tak, dobrze widzicie!

Andrzej podesłał zdjęcie furgonu z kurnikiem. To znaczy teraz to kamper, a nie „blaszka” a kabina sypialna z busa robi za alkowę.

Nic ciekawszego dzisiaj nie zobaczycie! Andrzej przesłał zdjęcie zrobione pod koniec listopada 2021 roku w Białymstoku, które sprawiło, że szeroko otworzyłem nie tylko oczy, ale i nisko opadła mi szczęka. Oczywiście z wrażenia!

Na fotografii widać Fiata Ducato 230, który najprawdopodobniej trafił w ręce jakiegoś uzdolnionego CamperMajstra. I przyznam się, że pomysł wycięcia części dachu w Dukacie L3H2 i wsadzenie tam jakiegoś używanego kurnika z międzynarodówki jest genialny 🙂

Reklama

Zobacz też: Używany: Citroën Jumper 230 2.5 D – Ruda tańczy jak szalona (zdjęcia)

Domorosły konstruktor campervana zaadoptował więc górną kabinę sypialną na alkowę znaną z półintegralnych kamperów za setki tysięcy złotych, co kosztowało łącznie może kilka „tysiaków”.

Co prawda kurnik wystaje nieco poza boczne obrysy „230-ki”, lecz nad szybą uzyskano już ciekawy daszek chroniący kierowcę i pasażera/pasażerów przed słońcem. Pytanie tylko, czy w mieście tak zamontowana kabina sypialna nie ogranicza widoczności np. sygnalizatora i znaków pionowych.

Do tego warto zwrócić uwagę na – jak mogę się domyślać – podwyższenie dachu, co w połączeniu z wyciętym oknem oraz przyłączami prądu i wody może skrywać całkiem przestronne i funkcjonalne wnętrze.

I na koniec kwestia wysokości profilu przedniej opony: nie wiem, jak Wy, ale dla mnie takie „laczki” kojarzą się z wyścigami na ćwierć mili 🙂 Zwłaszcza, że ogumienie na tylnej osi wyraźnie skromniej wypada w tym porównaniu.

Wariacje na temat kabiny sypialnej w busie…i nie tylko

Społeczność dostawczakiem.pl to bardzo życzliwi ludzie. To dzięki Wam mogę dzielić się niesamowitymi historiami, czasem śmiesznymi a czasem strasznymi, ale na pewno są to unikalne treści.

Pisałem już kilkukrotnie o nietypowych przykładach zastosowania kabin sypialnych albo wykorzystania busa, jako bazy do montażu… przyczepu kempingowej (patrz niżej).

Zobacz też: Międzynarodówka została kamperem – półintegra dla ubogich

I tak dla przypomnienia wrzucam jedno ze zdjęć przedstawiających Sprintera 906, który otrzymał kurnik za a nie nad kabiną sypialną – zdjęcie podesłał w 2019 roku Norman.

A na dokładkę, tak dla potwierdzenia tezy, że Polacy to bardzo pomysłowy naród, wrzucam obok tegoroczny „strzał” od Kuby, który napotkał wspomnianą eksportówkę na podwoziu Ducato.

Co prawda we wspomnianym busie kurnik pozostał na swoim miejscu, jednak za kabiną kolejny CamperMajster usunął skrzynię z plandeką i osadził tam przyczepę kempingową.

Źródło zdjęcia: Andrzej, Norman, Kuba

Podziel się: