Reklama
stats

GAZ Gazela NN – facelifting i ponad 30 układów asystujących kierowcy

GAZ Gazela NN – facelifting i ponad 30 układów asystujących kierowcy

Na targach Comtrans 2019 w Moskwie premierę miał GAZ Gazela NN – facelifting i ponad 30 systemów asystujących kierowcy to nie wszystkie zmiany w tym modelu.

GAZ Gazelle NN – tak oficjalnie nazywa się najnowsze wcielenie rosyjskiego dostawczaka. Samochód pokazany został na 15. Międzynarodowej Wystawie Pojazdów Użytkowych Comtrans, która dostępna jest dla zwiedzających od 3 do 7 września.

Zobacz też: Renault Master 2019 – silniki, dane techniczne i wyposażenie

Reklama

Z zewnątrz od razu widać, że producent z Niżnego Nowogrodu zdecydował się na lekką kurację odświeżającą dotychczas oferowanego modelu Gazelle Next. W pasie przednim pojawiły się nowe reflektory ze światłami do jazdy dziennej LED oraz zderzak a także grill i przeprojektowana maska silnika.

Ponadto z przednich błotników przeniesione zostały kierunkowskazy na boczne lusterka wsteczne, które osadzone są już na jednym a nie dwóch ramionach.

Opracowana w 25-lecie serii Gazelle nowy model może być wyposażony w ponad 30 systemów asystujących kierowcy. Wśród nich znalazły się takie nowości, jak adaptacyjny tempomat, system rozpoznawania znaków drogowych, asystenta utrzymania pasa ruchu, czy asystenta awaryjnego hamowania EBA (ang. Emergency Brake Assist).

Zobacz też: System EBA w dostawczakach to 2500 wypadków rocznie mniej

GAZ Gazela NN, dzięki rozmieszczeniu 5 kamer, 8 czujników ruchu oraz 3 radarów, może w niedalekiej przyszłości uzyskać opcję jazdy autonomicznej.

Jak na razie, rosyjski producent, którego dostawcze modele można także kupić w Polsce, nie podał jak wyglądać będzie gama silnikowa Gazelle NN.

Źródło zdjęć: GAZ

Podziel się: