Reklama

Gdyby James Bond przemycał fajki busem miałby takiego Boxera

Gdyby James Bond przemycał fajki busem miałby takiego Boxera

Przyjmijmy, że James Bond zamiast ratować świat przemycałby fajki busem. To miałby pewnie takiego Peugeota Boxera przerobionego przez Q.

Ktoś tutaj się naoglądał za dużo filmów szpiegowskich! W czwartek 20 października na jednej z dróg pod Suwałkami funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi wspólnie z kolegami Wydziału Zabezpieczenia Działań Warmińsko Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej próbowali zatrzymać białego Peugeota Boxera.

Jednak pomimo dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych prowadzący busa zaczął uciekać pogranicznikom. W pewnym momencie uciekający przed pościgiem mężczyzna przejechał po kolczatkach rozstawionych na drodze.

Reklama

Ponadto jeden z funkcjonariuszy oddał strzały z broni gładkolufowej w koła pojazdu. Po przejechaniu kilkuset metrów kierowca porzucił auto i próbował skryć się w pobliskich zaroślach.

Szybko udało się jednak ująć 38-letniego mieszkańca Ełku, który – jak się okazało – w ładowni przewoził prawie 3,5 miliona sztuk papierosów z białoruską akcyzą.

Specjalnie zmodyfikowanego Boxera przetransportowano na autolawecie do Placówki Straży Granicznej w Gołdapi. Ponadto pogranicznicy zabezpieczyli na poczet przyszłej kary gotówkę w kwocie 5900 zł.

Co ciekawe, bus został wyposażony w specjalne skrytki, w których umieszczona była wyrzutnia kolców mających utrudnić pościg.

Ostatecznie przemytnik jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw karno-skarbowych, m.in. przewożenia nielegalnych papierosów.

Gdyby udało mu się sprzedać białoruskie papierosy na polskim rynku, to straty Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 4 mln zł. Teraz 38-latkowi grozi mu wysoka kara grzywny, a nawet więzienie.

Prokurator z Suwałk przedstawił także przemytnikowi zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Kolejnego dnia, czyli w piątek 21 października Sąd Rejonowy w Suwałkach zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Źródło zdjęć i filmu: Straż Graniczna

Podziel się:
2

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

  1. faf

    Uwielbiam te metaforyczne porównania ile to skarb państwa stracił.

  2. Kazik

    kolczatki przypał xD wystarczy dodatkowa mapa z przekroczonym punktem dymienia w dieslu, i żadna policja za tobą nie pojedzie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

10 − jeden =