ITD kontrolowała busy na DK 74 – auta przeładowane i w złym stanie

ITD kontrolowała busy na DK 74 – auta przeładowane i w złym stanie

W miniony czwartek świętokrzyska ITD kontrolowała busy na DK 74 – dostawczaki przeładowane i w złym stanie to niezmiennie codzienność na polskich drogach.

Inspektorzy z Oddziału Wydziału Inspekcji w Opatowie prowadzili w czwartek 16 kwietnia działania kontrolne w miejscowości Piórków przy drodze krajowej nr 74.

Zobacz też: W Radomiu ITD przez dwa dni wyłapywało przeładowane busy

Reklama

Przy pomocy nieoznakowanego radiowozu udało się skontrolować 6 lekkich pojazdów użytkowych, z czego tylko (albo aż) 2 były przeciążone.

Najcięższe było Iveco Daily, które przewoziło napoje z hurtowni spożywczej – na wagach ITD wyszło, że pojazd ten ważył 5,9 tony.

Kolejnym przeładowanym samochodem do 3,5 tony DMC był Peugeot Boxer. Biała autolaweta przewożąca minikoparkę ważyła 4,2 tony.

Zobacz też: VW LT z 1980 roku z przebiegiem 4254 kilometrów na mobile.de

Ostatecznie świętokrzyskie „Krokodyle” wystawiły w sumie 3 mandaty karne oraz zatrzymano dwa dowody rejestracyjne za zły stan techniczny i brak okresowych badań technicznych.

W jednym przypadku inspektorzy skierowali wniosek do sądu o wykroczenie za niestosowanie się do znaku P-4, czyli przekroczenie linii podwójnej ciągłej przez jednego z kierowców.

Źródło zdjęć: WITD Kielce

Podziel się: