Reklama

Jeden bus ważył 8300 kg a drugi nie miał badań technicznych

Jeden bus ważył 8300 kg a drugi nie miał badań technicznych

Radomscy inspektorzy ITD znowu w akcji. Jeden bus ważył 8300 kg a drugi nie miał badań technicznych od lipca 2019 roku, a potem stracił dowód rejestracyjny.

W czwartek 23 kwietnia inspektorzy ITD przeprowadzili kontrole na terenie Radomia a wśród poddanych sprawdzeniu pojazdów było Iveco Daily przewożące na otwartej skrzyni betonowe krawężniki.

Zarejestrowany na 3,5 tony DMC dostawczak ważył w rzeczywistości 8,3 tony i poza mandatem karnym w wysokości 500 złotych kierowcy nakazano rozładowanie nadmiaru ładunku.

Reklama

Zobacz też: Volkswagen LT skończył 45 lat – historia I generacji

Kolejnym interesującym przypadkiem był inny pojazd dostawczy przewożący blachę, który był przeładowany co prawda tylko o 800 kg, ale nie powinien w ogóle jeździć po drogach. I to nawet na pusto!

Po pierwsze kierujący nie mógł okazać dowodu rejestracyjnego, bo zabrała go policja w sierpniu 2019 roku za brak przeglądu technicznego, który skończył się miesiąc wcześniej, czyli w lipcu 2019 roku.

Zobacz też: W Radomiu ITD przez dwa dni wyłapywało przeładowane busy

Do tego „Krokodyle” w trakcie sprawdzania stanu technicznego kontrolowanego busa zauważyły, że przy jednym z kół tarcza hamulcowa w zasadzie przestała istnieć.

Wobec powyższego radomscy inspektorzy ukarali kierowcę mandatem karnym oraz dodatkowo wydali zakaz dalszej jazdy tym pojazdem.

Źródło zdjęć: WITD Radom

Podziel się: