ITD ważyło 10 busów i wszystkie były przeciążone

ITD ważyło 10 busów i wszystkie były przeciążone

WITD Gdańsk sprawdzał auta dostawcze o DMC poniżej 3,5 tony. Na dwóch punktach kontrolnych zważono 10 busów i każdy z nich był mocno przeciążony.

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gdańsku przeprowadzili w środę 13 kwietnia akcję wymierzoną w przeładowane pojazdy dostawcze o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony.

Łącznie skontrolowano 10 takich pojazdów i każdy z nich był znacznie przeładowany towarem. Niechlubny „rekordzista” przewożący napoje alkoholowe zamiast 3,5 tony ważył ważył drugie tyle, czyli 7 ton!

Reklama

Kierowcy za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami karnymi, których maksymalna wysokość wynosi tylko 500 złotych. Do tego towary z przeciążonych dostawczaków musiały zostać rozładowane na inne pojazdy.

Ostatnio szef „krokodylków” mówił, że inspektorzy ITD po wejściu w życie ustawy przygotowywanej przez resort infrastruktury, będą prowadzić wzmożone kontrole drogowe polegające m.in. na sprawdzaniu pojazdów dostawczych.

Zobacz też: ITD weźmie się za przeładowane busy!

Co prawda ustawa jeszcze nie została ukończona, ale samo wskazanie problemu już przynosi widoczne efekty, które jeszcze bardziej potwierdzają patologiczną sytuację, jaka ma miejsce na polskim rynku transportowym.

Źródło zdjęć: GITD

Podziel się: