Reklama
stats

Iveco Daily 4×4 w roli kampera na podróż dookoła świata

Iveco Daily 4×4 w roli kampera na podróż dookoła świata

Polska 3-osobowa rodzina wybrała Iveco Daily 4×4 w roli kampera na podróż dookoła świata. Samo przygotowanie wyjazdu zajęło im blisko trzy lata.

Paweł, Magdalena i ich 5-letnia córka Julka wyruszyli niedawno w podróż dookoła świata. Warszawska rodzina zdecydowała się wyjadą w nieznane niebanalnym autem – ich wybór padł na Iveco Daily 4×4 z pojedynczą 3-osobową kabiną z 2016 roku.

Zobacz też: Test: Mercedes Sprinter 4×4 – uterenowione 907 (wideo, zdjęcia)

Reklama

Niemal 3 lata zajęły przygotowania do tej wyprawy a sporą część czasu i – co tu ukrywać – pochłonęły kwestie z zabudową podwozia, które mieści w sobie nie tylko miejsca do spania, ale też lodówkę prysznic, a nawet toaletę i pralkę!

Aby obniżyć środek ciężkości zbiorniki na czystą i zużytą wodę umieszczono w płaskich pojemnikach pod podłogą zabudowy.

Zobacz też: Iveco Daily 4×4 także z nadwoziem furgon i 7-tonowym DMC

Do tego na tylnym zwisie pojazdu zamontowano specjalną demontowaną skrzynię, gdzie mieszczą się dwa elektryczne rowery.

Wyprawowe Daily 55S17W napędzane 3-litrowym silnikiem o mocy 170 KM będzie poruszać się m.in. na dużych wysokościach, przy rozrzedzonym powietrzu czy stosowaniu paliwa niezgodnego z europejskimi normami EN-590, dlatego też Iveco Poland doposażyło pojazd w komputer diagnostyczny EASY.

Umożliwi on diagnostykę pojazdu w każdej chwili, a tam gdzie tylko będzie dostęp do internetu, również zdalną diagnozę oraz ewentualne wsparcie ekspertów z Iveco.

Co ciekawe, Iveco Poland będzie przekazywać cykliczne informacje z tej wyjątkowej wyprawy na swoim oficjalnym facebooku – a bezpośredni link do profilu World by our home znajduje się TUTAJ.

Źródło zdjęć: Iveco Poland

Podziel się: