Iveco Daily ważyło 11 ton – ładunek zabezpieczono jednym pasem

Iveco Daily ważyło 11 ton – ładunek zabezpieczono jednym pasem

Zatrzymane przez podlaskich inspektorów Iveco Daily ważyło blisko 11 ton – ładunek zabezpieczono jednym pasem! Kierowca dostał mandaty na kwotę 1000 zł.

Już z daleka to ten dostawczak musiał zwracać na siebie uwagę! We wtorek 2 lipca inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku zatrzymali na drodze ekspresowej S8 skrzyniowe Iveco Daily, które przewoziło spory ładunek drewnianych desek z miejscowości Ogrodniczki pod Białymstokiem do Mińska Mazowieckiego.

Zobacz też: Na DK 10 Ducato jechało na czołówkę – zginął kierowca osobówki

Reklama

Po zważeniu mającego według dowodu rejestracyjnego 3,5 tony DMC busa okazało się, że realnie ma on masę wraz z towarem na poziomie 10 700 kg.

Do tego przewożone na skrzyni deski nie były praktycznie zabezpieczone – do ich zamocowania kierowca wykorzystał… jeden pas.

Zobacz też: Przeładowanie busa do 3500 kg – jakie mogą być konsekwencje?

Nie trzeba wiele wyobraźni, aby wiedzieć, co mogło by się stać chociażby przy nagłym zmianie kierunku (np. podczas omijania przeszkody)…

Ostatecznie „Krokodyle” zadecydowały o usunięciu zarejestrowanej na kategorię B ciężarówki  na parking strzeżony a do tego kierowcę ukarano dwoma mandatami karnymi – po 500 złotych każdy.

Źródło zdjęć: WITD Białystok

Podziel się: