Kierowca Iveco Daily dostał 630 euro mandatu za przeciążenie busa

Kierowca Iveco Daily dostał 630 euro mandatu za przeciążenie busa

Francuskie media informują, że 45-letni kierowca Iveco Daily dostał 630 euro mandatu za przeciążenie busa. Zamiast 3,5 dostawczak z Polski ważył 7,2 tony!

Jak podaje francuski portal estrepublicain.fr, do zatrzymania mocno przeładowanego busa doszło w sobotę 6 stycznia na autostradzie A 36. Żandarmi z Belfort od razu zwrócili uwagę na uginające się od nadmiaru towaru Iveco Daily, które należy do jednej z wrocławskich firm.

Zobacz też: W Anglii też nie jeżdżą „na pusto” – Ford Transit ważył prawie 6 ton

Reklama

Po zważeniu okazało się, że mający 3,5-tonowe DMC samochód waży o 3,7 tony więcej. Wobec tego żandarmi nałożyli na 45-letniego kierowcę ze Słupcy po 90 euro kary za każde przeładowane 500 kilogramów.

Łącznie polski kierowca Iveco Daily dostał 630 euro mandatu i aby mógł odjechać z posterunku musiały przyjechać na przeładunek dwa inne pojazdy.

Co cóż. 630 euro to jakieś 2 600 złotych. To sporo kasy, ale gdyby ta sytuacja miała miejsce w Polsce to kierowca dostałby maksymalnie 500 złotych mandatu i mógłby ważyć nawet i ponad 10 ton.

Zobacz też: ITD Kraków zatrzymało Iveco Daily przeładowane o 7 ton

Swoją drogą tak skonfigurowane Iveco Daily (bliźniaki, winda samozaładowcza, kabina sypialna Heavy Truck od Wejkamy) musi już „na pusto” swoje ważyć. Chyba, że ktoś wiedział, że ten busik nie będzie miał lekkiego życia.

PS: Heavy Truck po angielsku znaczy dokładnie ciężka ciężarówka. Przypadek?

Źródło zdjęcia: screenshot artykułu z portalu estrepublicain.fr

Podziel się: