Reklama

Kierowca Kangoo uszkodził 2 auta. Zastanawia wysokość mandatu

Kierowca Kangoo uszkodził 2 auta. Zastanawia wysokość mandatu

W Krotoszynie kierowca Renault Kangoo uszkodził 2 zaparkowane przy drodze auta. Co zastawiające wysokość mandatu to tylko 100 złotych.

Do staranowania 2 osobówek przez małą chłodnię doszło na terenie osiedla domków jednorodzinnych.

We wtorek 13 grudnia, około 3:40 w nocy prowadzący furgonetkę mężczyzna stracił panowanie nad swoim pojazdem i uszkodził osobowego Opla i Seata, które zaparkowane były przy ulicy Wojciechowskiego.

W wyniku tego zdarzenia mała chłodnia na bazie francuskiego vana przewróciła się na bok blokując ruch w obu kierunkach.

Reklama

Przybyli na miejsce strażacy odłączyli akumulator z uszkodzonego Kangoo i sprawdzili, czy nie doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych.

Sugerując się uszkodzeniami Kangoo, prędkość z jaką poruszał się pojazd nie wynosiła raczej 20 km/h…

Kierowca chłodni trafił pod opiekę ratowników medycznych, którzy zadecydowali o przewiezieniu poszkodowanego do szpitala. Jak się okazało, prowadzący Renault był trzeźwy i nie odniósł obrażeń zagrażających jego życiu i zdrowiu.

Policjanci z krotoszyńskiej komendy ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 100 złotych a powołali się na art. 97 Kodeksu wykroczeń, obyło się też bez punktów karnych.

PS: Swoją drogą ciekawa ta zabudowa na Kangoo – to raczej nie robota polskiej firmy nadwoziowej, więc przy ewentualnym rozszczelnieniu kontenera może być problem z naprawą.

Źródło zdjęć: KP PSP Krotoszyn

Podziel się: