Reklama

Kradł paliwo na stacjach. Wpadł przez zmianę tablic w Masterce

Kradł paliwo na stacjach. Wpadł przez zmianę tablic w Masterce

Kieleccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kradł paliwo na stacjach. Wpadł przez zmianę tablic w Masterce na jednym z MOP-ów przy S7.

W piątek 30 czerwca w godzinach popołudniowych funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kielcach otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który na jednym z MOP-ów przy drodze ekspresowej S7 podmieniał tablice rejestracyjne w furgonie.

Wysłani na miejsce policjanci „drogówki” zatrzymali odpowiadające opisowi białe Renault Master na wysokości węzła Kostomłoty, które poruszało się w stronę Krakowa.

Reklama

Po sprawdzeniu danych kierowcy okazało się, że 57-latek z powiatu płońskiego jest poszukiwany przez policjantów z Białobrzegów jako podejrzany o kradzież z jednej z tamtejszych stacji paliw niemal 950 litrów oleju napędowego, do której doszło pod koniec czerwca.

W trakcie przeszukania zatrzymanego na „S7-ce” dostawczaka w ładowni znaleziono dwa mazuery, z czego w jednym znajdowało się około 50 litrów oleju napędowego.

Ostatecznie prowadzący „blaszkę” mężczyzna został zatrzymany i wraz z pojazdem przekazany funkcjonariuszom z komendy w Białobrzegach, którzy podejrzewają, że 57-latek mógł dopuścić się jeszcze 8 innych kradzieży znacznych ilości paliw ze stacji benzynowych na terenie całej Polski.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: