Reklama

Kurier z promilami na S7. Busem nie trafiał w swój pas ruchu

Kurier z promilami na S7. Busem nie trafiał w swój pas ruchu

Policjanci z „drogówki” zatrzymali kuriera z 2 promilami. Mężczyzna jechał po S7 busem, ale miał problem, aby trafić w swój pas ruchu.

Zignorowanie zakazu wyprzedzania oraz jazda „wężykiem” to bezpośrednie powody zatrzymania kurierskiego Iveco Daily. Cała sytuacja miała miejsce we wtorek 28 lutego przed godziną 17:00.

Najpierw prowadzący busa mężczyzna zwrócił uwagę swoim style jazdy na ulicy Wojska Polskiego w ciągu drogi krajowej nr 42 w Skarżysku-Kamiennej (woj. świętokrzyskie) a po zatrzymaniu, kiedy już wyjechał na drogę ekspresową S7, policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu.

Reklama

Okazało się, że 28-latek z powiatu starachowickiego miał 2 promile alkoholu w organizmie i tak rozwoził paczki do klientów.

Kurier od razu stracił prawo jazdy, a jego furgon został przekazany wskazanej osobie. Niebawem 28-latek stanie przed sądem – za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi m.in. do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara finansowa oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum rok.

Można również przypuszczać, że zatrzymany mężczyzna będzie musiał poszukać sobie innego zajęcia, bo dostarczać paczek autem już nie powinien. No chyba, że rowery cargo mają, to wtedy dalej może być kurierem…

Źródło zdjęcia i filmu: Policja

Podziel się: