Reklama
stats

Leon wciągnięty kołami do góry na najazd pomocy drogowej

Leon wciągnięty kołami do góry na najazd pomocy drogowej

Pod Bochnią pijany kierowca Seata Leona doprowadził do dachowania. Potem pomoc drogowa wciągnęła kołami do góry osobówkę na najazd.

Jak informuje lokalny portal bochnia112.pl, w niedzielę 9 czerwca doszło do gorźnego zdarzenia z udziałem pijanego kierowcy.

Około godziny 18:10 w miejscowości Brzezowa (gmina Łapanów) nieopodal Bochni prowadzący Seata Leona mężczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad swoim pojazdem czym doprowadził do uderzenia w betonowy przepust.

Reklama

Ostatecznie osobówka zatrzymała się na dachu na środku drogi a 48-letni kierujący sam opuścił wrak zanim przybyły na miejsce służby ratunkowe.

Jak się okazało sprawca zdarzenia, mieszkaniec gminy Łapanów miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, co potwierdził sierżant sztabowy Daniel Bułatowicz, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Bochni.

Po dachowaniu na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci „drogówki” z Bochni, zespół ratownictwa medycznego oraz strażacy-ochotnicy z OSP Łapanów oraz strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Bochni. Przybyła też zabrać wrak pewna pomoc drogowa…

Na czas prowadzonych działań droga była całkowicie zamknięta. Strażacy zabezpieczyli i ustabilizowali rozbity pojazd a następnie do akcji wkroczył pracownik pomocy drogowej, który wciągnął wyciągarką leżącego na dachu Leona na najazd swojego 3,5-tonowego Iveco Daily.

Przyznam, że taki sposób przewożenia powypadkowych pojazdów nie należy do powszechnie stosowanych w branży – stąd w ogóle ten artykuł. Jednak nie tylko w internetowych memach pojawiają się tacy „profesjonaliści”.

Zresztą i część świadków zaczęła nagrywać filmiki z tej akcji a jeden z nich można znaleźć pod postem opublikowanym na profilu portalu bochnia112.pl na Facebooku, a dokładniej TUTAJ.

P.S. Nie chodzi o estetykę czy kolejnych kilka zarysowań na i tak zmiażdżonym dachu, ale m.in. o środek ciężkości tak przewożonego pojazdu znajduje się zdecydowanie wyżej niż, gdyby auto stało na kołach.

Źródło zdjęć: bochnia112.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 2 =